Виїзд майстра від 10 хвилин

Безкоштовно в Києві

– відгуки та оцінки

097 568 66 58

050 842 68 13

073 236 28 18

Щодня з 8:30 до 21:00

Ноутбук вмикається тільки від мережі

Важко уявити життя сучасної людини без комп’ютера. А з винаходом ноутбуку люди отримали можливість працювати у будь-якій точці світу, не тягаючи за собою громіздкі системні блоки та монітори. Ноутбук зручний також й тим, що може працювати без постійного доступу до мережі. Досягається це шляхом встановлення у ноутбук батареї, яка заряджається та може забезпечувати роботу ноутбуку певний час. Але однією з найпоширеніших проблем, пов’язаних з ноутбуком, є робота або вмикання комп’ютера тільки від мережі.

Ноутбук включается только от сети

Чому це відбувається?

Кожен ноутбук у своїй комплектації має батарею (акумулятор). Але вона практично нічим не відрізняється від інших «зберігачів енергії». У АКБ ноутбуку теж є своя ємність та термін роботи. Від постійної зарядки/розрядки ємність ноутбука поступово зменшується (у середньому 5-10% в рік). Звичайно, ви можете працювати з ноутбуком й при постійно підключеної мережі. Але тут ви повинні враховувати такі обов’язкові фактори, як наявність стабільного джерела енергії та гарного блоку живлення.

У чому причини?

Говорячи про проблеми, пов’язані з технікою, ніколи не можна сказати, чому зламався той чи інший гаджет. Тому нижче ми перерахуємо основні можливі причини, за якими ваш ноутбук міг вийти з ладу, а також як це виправити:

 1. Старий ноутбук. Як вже говорилося вище, акумулятор з часом зношується, так що якщо ви власник не зовсім нового пристрою, то є резон послатися на вік ноутбука. Тому й причиною поломки може бути стара батарея, яка в силу своєї маленької ємності не може забезпечувати роботу ноутбука. Вихід тільки один – заміна на новий акумулятор.
 2. Проблеми з залізом. Причиною можуть бути й проблеми з «нутрощами» ноутбуку. Наприклад, контакти, що забезпечують зарядку батареї, пошкоджені. Важливу роль може зіграти системна плата. Вона може бути зіпсована, тому тут з нею можна зробити тільки одне – замінити.
 3. Проблеми з блоком живлення. Можливо, проблема у самому живленні комп’ютера. Блок живлення може вийти з ладу, гніздо для його підключення вже не таке щільне, як раніше та інше. Тут перевіряється усе дуже просто: спробуйте роботу БП на іншому ноутбуці. Якщо й там є якісь неполадки, проблема у ньому.
 4. Несправність батареї. Найбанальніше. Що-небудь могло пошкодитися й у самій батареї (контролер акумулятора, ємність під кінець). Швидше за все, тут батарею теж доведеться міняти.

Що робити?

На жаль, тут однозначну відповідь дати складно. Є кілька способів, як повернути батарею до життя:

 • Оновлення драйверів батареї. Робиться це за допомогою диспетчера завдань у розділі «Батарея». Спочатку видаліть усі пристрої, пов’язані з батареєю, а потім оновлюємо конфігурацію.
 • Нехай ноутбук заново визначить батарею, як пристрій. Для цього включіть комп’ютер з кабелем. Далі відключіть БП, витягніть батарею та знову ввімкніть ноутбук. У диспетчері завдань видаліть пункт «Батарея з ACPI-сумісним управлінням». Вимкніть пристрій, а потім вставте й знову ввімкніть.
 • Скидання налаштувань BIOS. Що це таке, ми вже розповідали у одній з наших статей. Тому відразу до справи. Щоб скинути налаштування BIOS, спочатку їх потрібно повернути у «оптимальні». Збережіть їх та вимкніть девайс. Відключіть ноутбук від мережі, вставте батарею, зарядний пристрій та знову ввімкніть.

Якщо не допомогло

Звичайно, не можна гарантувати, що перераховані вище методи виправлення проблеми з батареєю вам допоможуть. Тому найрозумніше рішення – довірити цю роботу досвідченому фахівцю. Саме такі майстри працюють у «Комп Майстер Центр». Вони проведуть діагностику вашого ноутбука абсолютно безкоштовно. А за невеликі гроші візьмуться за «лікування» вашого ноутбуку. Виклик майстра здійснюється у будь-який день тижня, у тому числі й у вихідні. При цьому ви заощаджуєте час, сили та нерви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша компанія надає послуги термінового ремонту та налаштування техніки вдома або в офісі протягом 60 хвилин. Ми гарантуємо оперативний виїзд нашої команди спеціалістів для виконання необхідних робіт. Наш сервіс може бути корисним для тих, хто цінує свій час і потребує швидкого та якісного ремонту техніки.

Дізнатися точну вартість ремонту

  ОЦЕНКА ТЕХНИКИ

  мы ответим в течении 1 рабочего дня
  Для точной оценки техники, нужно указать все дефекты, неисправности и характеристики устройства. Остаточная цена только после диагностики в сервисном центре.
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  close-link

  ЗАКАЗАТЬ ОбРАТНЫЙ ЗВОНОК

  мы перезвоним в течении 15 минут
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  Мы гарантируем полную конфиденциальность оставленных данных
  close-link