Виїзд майстра від 10 хвилин

Безкоштовно в Києві

– відгуки та оцінки

097 568 66 58

050 842 68 13

073 236 28 18

Щодня з 8:30 до 21:00

Пролив воду на клавіатуру ноутбука не працюють деякі кнопки

Ноутбук став невід’ємним атрибутом повсякденного життя людей різного віку й статусів. Багато з них хоча б раз дозволяли собі випити стаканчик солодкої води або кружку чаю у ході роботи близько пристрою. Не завжди це проходить безпроблемно. Ті, кому не пощастило, стикаються з проблемою проливання рідини на клавіатуру. Після цього деякі кнопки можуть відмовлятися працювати. Й це не єдиний варіант розвитку подій.

пролил воду на клавиатуру ноутбука не работают некоторые кнопки

Складність ситуації

Перше, що ви можете зробити, – взяти себе в руки та заспокоїтися. Важливо не панікувати. Необхідно враховувати особливості конструкції ноутбука. Якщо клавіатуру, підключену до комп’ютера, можна вільно від’єднати, то тут справа йде зовсім по-іншому.

Клавіатура є повноцінним компонентом конструкції. Тому під впливом води це може позначитися згубно на загальній працездатності пристрою. У особливо важких випадках мова йде про повний вихід з ладу, з неможливістю або недоцільністю здійснення ремонту.

Ось чому важливо діяти швидко та уважно, якщо ви пролили будь-яку рідину на клавіатуру. Ви цілком реально можете врятувати життя гаджету. Що саме потрібно робити, обговоримо далі.

Послідовність дій

Вимкніть ноутбук, обов’язково витягніть шнур з розетки, якщо у цей момент він підключений до електромережі. Не потрібно думати про правильність завершення роботи, важливо тільки здійснити дію, як можна швидше.

 1. Вийміть акумулятор з пристрою. Проводьте будь-які маніпуляції сухими руками. Це дозволяє уникнути шкоди для самої людини.
 2. Вимкніть усі пристосування, які під’єднані до ноутбуку. Мова йдеться о дротовій мишці, USB-флеш та іншому.
 3. Озбройтеся сухою тканиною. Ретельно протріть їй клавіатуру, немов вимочуючи рідину. Обов’язково покладіть на поверхню, на якій відбувається робота, рушник. Це допоможе максимально якісно позбутися від пролитого.
 4. Візьміть нову суху тканину та розташуйте її там, де плануєте здійснити просушку. Ноутбук слід перевернути. Клавіатура повинна виявитися у самому низу. Саме у такому положенні необхідно залишити гаджет приблизно на 2-3 дня, не менше.

А чи є щось, чого робити категорично не можна? Звичайно ж є.

Що заборонено

Ні в якому разі не використовуйте ніякі домашні методи прискореної сушки, наприклад, за допомогою звичайного фена. Справа у тому, що це неминуче призводить до появи конденсату всередині ноутбуку. У разі, якщо рідина потрапила не тільки у елементи клавіатури, а й дісталася до інших найважливіших компонентів, ви тільки серйозно нашкодите. Велика ймовірність того, що волога пройде ще далі, ніж вона вже встигла до цього.

Ви можете не помітити її, навіть повністю розібравши пристрій. Це тягне за собою недостатню просушку й вірну «смерть» ноутбуку.

Ще один момент, який не можна ігнорувати – швидке включення й робота з пристроєм без ретельного просушування. Якщо ви ввімкнете гаджет занадто швидко або взагалі не хочете сушити його належним чином, адже рідини потрапило зовсім мало, ризикуєте залишитися без нього.

Те, що ноутбук працює, ще не означає, що через пару днів він не вимкнеться остаточно. При цьому відсутність реакції окремих кнопок здасться дрібницею, адже потім проблеми лише посиляться.

Зняття компоненту

Щоб забезпечити максимальну безпеку для справної роботи клавіатури та гаджету у цілому, буде потрібно провести демонтаж елементу. Надійне кріплення здійснюється за допомогою спеціальних засувок, виконаних з пластика.

Для початку слід акуратно підчепити верхню засувку, розташовану з крайньої сторони. Це легко зробити, використовуючи стандартну викрутку з плоскою насадкою. Після цього можна перейти далі, піднімаючи інші засувки аналогічним способом.

При пролитті звичайної питної води ретельне просушування повинне вирішити проблему непрацюючих кнопок та усунути ризики виникнення ускладнень. Але якщо ви залили ноутбук будь-якої агресивною рідиною, зазначених вище дій точно не вистачіть.

Будь-які напої, які містять у собі сіль або цукор, здатні викликати більш серйозні проблеми. Тому після того, як гаджет був повністю знеструмлений, необхідно приділити пильну увагу правильній обробці клавіатури. Для втілення мети потрібно звільнити її від майданчиків та качелек клавіш.

Усі елементи, які були демонтовані, слід ретельно протерти вологою тканиною. Це необхідно для того, щоб позбутися від залишків агресивної рідини. Плата з поліетилену також потребує проведення належного очищення. На ній запросто можуть залишитися липкі плями.

Робота з платою відбувається шляхом використання ватного тампона, змоченого у дистильованої воді. Це дозволяє убезпечити доріжки, які проводять струм, від можливого виникнення пошкоджень.

Можливо знадобиться провести очищення контактів, якщо окремі кнопки все таки не будуть реагувати на дотики. При цьому з поверхні плати видаляються необхідні ковпачки. Останні обов’язково очищаються. Потім дбайливо протираються контакти. Працездатність повинна відновитися.

Що буде, якщо допустити помилку

Якщо ви порушили алгоритм дій, описаних у статті, цілком ймовірно, що волога продовжить надавати свій згубний вплив. Особливо небезпечно – це не просушити гаджет до кінця. Залишки рідини будуть повільно «вбивати» не тільки клавіатуру, але й можливо доберуться до материнської плати. Даний елемент є центральним. Його вихід з ладу має на увазі поломку безлічі провідних електронних компонентів.

Що відбувається, коли заходи, вжиті по відношенню до залитого пристрою, неправильні:

 • Запускається розвиток корозійних процесів.
 • Струмопровідні доріжки починають поступово руйнуватися.
 • Пристосування повністю виходить з ладу.

Помилково думати, що пара непрацюючих кнопок – це дрібниці, та зовсім не проблема. Складність ситуації полягає у тому, що у перші дні після виникнення неприємності техніка може працювати цілком нормально. Ніщо не віщує біди. Проте за короткий час ситуація радикально змінюється.

Діяти самостійно або звернутися до фахівця

Зрозуміло, можна постаратися усунути сумні наслідки затоплення гаджету своїми силами. Послідовність дій детально розписана у статті. Але справа у тому, що недосвідчений користувач все одно не в силах розібратися у ситуації, що склалася так, як це зробить професіонал.

Іноді самодіяльність лише погіршує ситуацію та додає нових проблем. Тому у будь-якому випадку, навіть самому простому на перший погляд, краще довіритися досвідченому професіоналу. Не зволікайте зі зверненням у перевірений сервіс. Краще не експериментуйте та пощадіть техніку.

Сервісний центр «Комп Майстер Центр» – кращий вибір для вас. Звернення можливо у будь-який день тижня з ранку до вечору. Майстер оперативно приведе до ладу затоплений ноутбук, відновить працездатність клавіатури та запобіжить катастрофу у вигляді повного виходу з ладу. Робота буде швидкою й якісною, а ціна – прийнятною. Переконайтеся самі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша компанія надає послуги термінового ремонту та налаштування техніки вдома або в офісі протягом 60 хвилин. Ми гарантуємо оперативний виїзд нашої команди спеціалістів для виконання необхідних робіт. Наш сервіс може бути корисним для тих, хто цінує свій час і потребує швидкого та якісного ремонту техніки.

Дізнатися точну вартість ремонту

  ОЦЕНКА ТЕХНИКИ

  мы ответим в течении 1 рабочего дня
  Для точной оценки техники, нужно указать все дефекты, неисправности и характеристики устройства. Остаточная цена только после диагностики в сервисном центре.
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  close-link

  ЗАКАЗАТЬ ОбРАТНЫЙ ЗВОНОК

  мы перезвоним в течении 15 минут
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  Мы гарантируем полную конфиденциальность оставленных данных
  close-link