Ноутбук дуже довго завантажується
Завдяки їх зручності та широкому функціоналу, усе більше користувачів віддають перевагу ноутбукам. Деякі навіть замінюють на них свої домашні комп’ютери. Щороку провідні виробники випускають усе нові й нові моделі, які стають краще, зручніше та доступніше. Однак навіть найпотужніший ноутбук з часом втрачає здатність швидко працювати.

Нерідко виникає багато проблем, які заважають роботі користувача. Одна з них – надто довге завантаження ноутбуку.
У чому причина?
Незважаючи на те, що проблема це досить поширена, відразу ж точно назвати причину практично неможливо. Але усі ці причини можна розбити на дві основні групи:
- апаратні (проблеми з залізом ноутбуку);
- програмні (проблеми, пов’язані з програмним забезпеченням).
Апаратні
Для початку, виконайте кілька простих дій. Вимкніть ноутбук, дістаньте з нього акумулятор, підключіть живлення й знову ввімкніть. Якщо ноутбук завантажився нормально, то проблема полягає в акумуляторі, який швидше за все доведеться замінити або віддати у ремонт.
Згадайте, чи проводився останнім часом розбір вашого ноутбуку (ви віддавали його у ремонт або робили щось самі). Якщо так, то цілком можливий відхід контактів жорсткого диска. Якщо ви маєте у розташуванні ще один вінчестер – спробуйте встановити його та перезапустити комп’ютер. Якщо все спрацювало як треба, то, як й у попередньому пункті, слід замінити жорсткий диск на новий.
Програмні
Тепер перейдемо до програмних причин неполадки. Найпоширеніша з них – високе споживання оперативної пам’яті (ОЗУ). Вона зберігає дані про команди та дії, які виконуються у даний момент часу. Тому, якщо у вас відкрито одночасно велика кількість програм, швидше за все у вашого ноутбуку не вистачає оперативної пам’яті для нормальної роботи. Позначатися це може не тільки на завантаженні комп’ютера, але й на швидкості його роботи.
Крім відкритих додатків, на ОЗУ впливають й додатки у автозавантаженні. Якщо ви перейдете у «Диспетчер завдань» до розділу «Автозавантаження», ви побачите, які програми працюють у фоновому режимі. Ви не користуєтеся ними, але вони все одно споживають ресурси вашого ноутбуку, у тому числі й оперативну пам’ять. Вимкніть виконання усіх непотрібних програм. Так ви знизите споживання ОЗУ.
Якщо ви недавно встановлювали драйвера, вони могли неправильно «встати». Усунути цю проблему можна двома способами:
- Перший – розібратися, що саме пішло не так та встановити заново саме цей драйвер.
- Але є варіант простіше. Скористайтеся функцією Windows (якщо у вас встановлена саме ця операційна система) «Відновлення системи». За допомогою неї ви зможете відкотити роботу ноутбука до того моменту, коли він завантажувався з нормальною швидкістю.
Для того, щоб скористатися цією функцією, викличте меню «Панелі управління». Перейдіть до розділу «Відновлення», а в ньому виберіть пункт «Запуск відновлення системи». Після цього вам будуть запропоновані варіанти, до якого моменту повернути роботу ноутбука.
Як усунути проблему самостійно?
Проблеми могли виникнути й у самій системі. Щоб перевірити, чи є вони на вашому комп’ютері, перейдіть у «Цей комп’ютер», а далі зайдіть у провідник Windows. У пункті «Властивості», перейдіть у вкладку «Сервіс» та натисніть на кнопку «Перевірити». Дочекайтеся закінчення перевірки. Якщо помилки будуть виявлені, комп’ютер усуне їх самостійно.
Завантажуючи з Інтернету музику, фільми та інші файли, є великий ризик скачати разом з ними й вірус. Причиною повільного завантаження ноутбука може бути так званий «троян». Проведіть перевірку вашого комп’ютера на наявність вірусів за допомогою будь-якого антівірусника.
Щоб не розбиратися у причинах, можна просто перевстановити вашу операційну систему. Це гарантує усунення практично усіх програмних неполадок. Якщо ви не вмієте перевстановлювати ОС або боїтеся зробити щось неправильно, слід звернутися до майстра.
Де знайти хорошого фахівця?
Середньостатистичному користувачеві буде складно знайти причину збою, а тим більше усунути її. Тому найрозумніше рішення – звернутися до майстрів “Комп Майстер Центр“. Вони абсолютно безкоштовно проведуть діагностику вашого комп’ютера. А за прийнятну ціну майстер усуне проблему таі проконсультує вас, як уникнути повторення такої проблеми у майбутньому. Викликати спеціаліста ви можете у будь-який зручний для вас день, включаючи й вихідні.