Не працює охолодження ноутбуку
Приблизно у 1982 році винайшли перший ноутбук. Зараз дуже складно уявити наше життя без такого гаджету. Його великий плюс у тому, що на відміну від ПК, ноутбук можна переносити з місця на місце й не залежати від джерела постійного електроживлення.

Сучасні технології не стоять на місці, з кожним днем ці пристрої усе більше удосконалюються, стають більш функціональними. На жаль будь-який пристрій може вийти з ладу, якщо не стежити за ним.
Однією з уразливих частин ноутбуку є система охолодження. Вона повинна працювати без упину, підтримуючи потрібну температуру інших частин пристрою. Але при тривалому використанні у вентилятора може відбутися збій. Тоді починається перегрів системи, що може привести до необхідності купувати новий девайс.
Причини поломки
Причини поломки, при якій кулер періодично вимикається або зовсім не працює, можуть бути різними. Перелічимо основні:
- Звичайний пил. При його присутності кулер може видавати дивний шум, навіть тріск, іноді й зовсім може не запуститися. Регулярне очищення допоможе уникнути подібних проблем.
- Вихід з ладу самого вентилятора. Якщо він досить довго працював, відбулися механічні пошкодження у області розташування, то найбільш ймовірно знадобиться його повна заміна.
- Поломка материнської плати, її компонентів, що відповідають за працездатність вентилятора. Важливо точно встановити поломку, щоб знайти правильне рішення.
- Робота з ноутбуком з недостатнім доступом повітря у нижній частині. На жаль – найпоширеніша причина. Вирішити питання можна за допомогою спеціальної охолоджувальної підставки. Навіть проста модель, без вбудованих додаткових вентиляторів у значній мірі продовжить термін служби вашого ноутбуку. Тому варто подбати про її придбання.
Чим небезпечний перегрів?
Нагрівання системи призводить до самих неприємних наслідків. Найнебезпечніший з них – це відпаяні контакти. У результаті втрачається з’єднання ланцюжків, не надходить електроживлення, й ноутбук перестає працювати. Про те, наскільки можливо його відремонтувати вам скаже майстер, у залежності від ступеня пошкодження. Таким чином, чим довше затягувати з рішенням, тим вище ймовірність необхідності покупки нового гаджета.
Як “лікувати”?
Як відомо – перший пункт будь-якого лікування – правильна діагностика. Визначити, що проблема існує дуже просто: під час роботи, через 20-30 хвилин ви відчуєте незвичайне тепло на клавіатурі. Згодом температура збільшується. Пам’ятаємо про те, що ноутбук – складний пристрій. Тому визначити справжню причину поломки самостійно, без спеціальних знань та досвіду, навряд чи вийде.
Робимо висновки
Звичайно, завжди можна попросити знайомого, який трохи розбирається у комп’ютерах. Однак не факт, що його допомога буде корисною. Більш того, непрофесійне втручання у пристрій може тільки зашкодити ноутбуку, ви можете попрощатися з ним незабаром, якщо не звернетеся за допомогою у сервісний центр.
Наші основні переваги:
- СЦ “Комп Майстер Центр” спеціалізується на ремонті та налаштуванні комп’ютерної техніки будь-якої складності.
- Фахівці знають, як правильно й з високою точністю діагностувати поломку, та на основі отриманих даних будуть розробляти подальші дії.
- Компанія “Комп Майстер Центр” гарантує відмінну якість виконання робіт у стислі терміни.
- Деталі, які використовуються для заміни, якщо такі будуть потрібні, відповідають марці та моделі вашого ноутбуку, й у більшості випадків замінюються на місці. Тому везти девайс у сервісний центр потрібно вкрай рідко.
- Майстри використовують тільки професійні та сучасні інструменти для роботи.
Виїзд майстра здійснюється протягом півгодини після того, як ви оформили виклик у будь-який зручний для вас день, навіть у вихідні дні. Виклик майстра та діагностика проводиться абсолютно безкоштовно. Ремонт та заміна деталей тільки за доступними цінами, без додаткових завищених націнок.