Як відновити завантажувач Windows?
Техніка стала невід’ємною частиною нашого життя. Ми користуємося нею постійно, оскільки вона необхідна для роботи, навчання, розваг. Тому поломка чогось, стає для нас проблемою, яку важливо вирішити якомога швидше. Особливо це стосується комп’ютерів. У даній статті ми розглянемо способи відновлення завантажувача Windows, а також дізнаємося, що це таке та для чого потрібно.

Що таке завантажувач Windows?
Хоч ми стикаємося з ним кожен раз при включенні комп’ютера, багато користувачів не знають, що це таке, оскільки не звертають уваги на процес завантаження. Завантажувач операційної системи – це програма, «вкладена» у операційну систему. Вона виконує безпосередньо завантаження ОС відразу після включення ПК.
Завантажувач відповідає за дві функції: готує комп’ютер до запуску ядра ОС та запускає його. Найбільш суттєвий момент у всьому процесі – запуск ядра (його завантаження у оперативну пам’ять комп’ютера). Відбувається це за допомогою BIOS, який знаходиться у активному відділі вінчестера.
Як зрозуміти, що потрібне відновлення завантажувача?
Відновлення завантажувача знадобиться у тих випадках, коли при включенні ПК або ноутбуку ви бачите помилки:
- «An operating system was not found». Це означає, що відбувається збій при спробі завантажувача запустити ядро. Дана помилка вказує на неможливість завантаження ОС (тобто збій відбувається не з самим завантажувачем, а у операційній пам’яті).
- «No bootable device found. Insert boot disk and press any key». Така помилка говорить про неполадки у роботі безпосередньо завантажувача.
У обох цих випадках відновлення завантажувача допоможе вирішити проблему. Тут також варто відзначити, що ці помилки не обов’язково пов’язані з завантажувачем. Вони у рівній мірі можуть виникати через неполадки з жорстким диском, компакт-диском або USB-накопичувачем.
Як виправити самостійно?
У Windows 10 є функція, що дозволяє зробити це дуже швидко та без особливих зусиль. Для цього дотримуйтесь простий інструкції:
- Виконайте завантаження з інсталяційного диску або використовуйте у якості альтернативи завантажувальну флешку. Слідкуйте, щоб завантаження здійснювалася у тій же розрядності, що й ОС. Для вибору накопичувача скористайтеся BustMenu.
- Вибираємо мову встановленняи. Якщо виконується завантаження з інсталяційного диску, то у вікні, яке відображається у лівому нижньому кутку, ви побачите пункт «Відновлення системи». Натискаємо його.
- У вікні шукаємо поле «Пошук таі усунення несправностей», а після нього – «Відновлення системи». Вибираємо потрібну операційну систему та запускаємо процес.
Далі комп’ютер усе зробить сам. У кінці процесу з’явиться повідомлення про те, що відновлення виявилось успішним. Завершальний етап – повертаємо завантаження з жорсткого диска у BIOS. Тепер завантажувач відновлений.
Якщо ж при відновленні сталася помилка, на вашому комп’ютері встановлена не Windows 10, то доведеться скористатися ручним відновленням. Виконується воно за допомогою командного рядка. Процес цей досить довгий, трудомісткий, тому вимагає специфічних знань, а також досвіду. Розібратися у ньому самостійно досить важко, тому звичайному користувачеві провести таке відновлення практично неможливо. Тому найрозумніше звернеться до майстра.
Де знайти хорошого фахівця?
У «Комп Майстер Центр» працюють фахівці з багаторічним досвідом роботи. Вони допоможуть вам позбавиться від усіх можливих проблем, пов’язаних з роботою комп’ютера і ноутбуку. Виклик майстра, діагностика – безкоштовно. Заміна комплектуючих, ремонт за найдоступнішими цінами. Тому не варто витрачати час на пошуки рішення у інтернеті – часто вони проводять до ще більших проблем. Оформіть виклик, й вже у самий найближчий час робота вашої комп’ютерної техніки буде відновлена у повному обсязі.