Виїзд майстра від 10 хвилин

Безкоштовно в Києві

– відгуки та оцінки

097 568 66 58

050 842 68 13

073 236 28 18

Щодня з 8:30 до 21:00

Як перевірити блок живлення комп’ютера самостійно

Помилково вважати, що одна частина комп’ютера більш важлива, інша – менш значна. Це система, у якій важлива кожна деталь та від їх справності залежить якість й безперебійність роботи. Наприклад, від того, наскільки справний блок живлення, залежить робота материнської плати, відеокарти та інших частин системного блоку. Як перевірити блок живлення самостійно і переконатися в його справності? Скористаємося порадами майстрів з “Комп Майстер Центр” – київського сервісного центру.

Как проверить блок питания

Ознаки несправності

Задуматися про стан блоку живлення можуть такі “симптоми”:

 • операційна система стала зависати, навіть якщо встановлена недавно;
 • комп’ютер перезавантажується без жодної видимої причини;
 • не завжди запускаються вентилятори;
 • кнопка включення спрацьовує не з першого разу;
 • у блоці живлення з’явилися сторонні звуки.

Деякі думають, що до ознак несправності слід придивитися, якщо комп’ютер куплений давно. Насправді, вони можуть з’явитися навіть у зовсім нових гаджетів:

 1. Якщо блок живлення сумнівного походження.
 2. Через перепади напруги у мережі.
 3. Невдалий вибір блоку живлення без урахування конфігурації.

Самостійна перевірка блоку живлення на несправності

Пам’ятаємо про те, що мова йде про частину, яка підключається до мережі. Тому, якщо хочете перевірити її самостійно, то переконайтеся, що дотримуєтеся всіх правила безпеки.

Існує два простих і популярних в народі методу:

 1. За допомогою мультиметра. Комп’ютер відключається від електрики, знімається кришка корпусу. Потім необхідно повністю відключити блок живлення від інших компонентів. Найбільший роз’єм зазвичай йде до материнської плати. Встановіть спеціальну перемичку між 14-м і 15-м контактами на 20-піновим роз’ємі та 16 і 17 на 24-піновим коннекторе. Після цього блок потрібно підключити до мережі. Якщо блок включився – значить він у хорошому стані й проблема може полягати у контактах, у яких слід проміряти напругу. Якщо немає, швидше за все мова піде про серйозний ремонт або навіть заміну блоку живлення.
 2. Метод “канцелярської скріпки”. Однакова. Але має істотний недолік: він дає тільки приблизне уявлення про стан блоку живлення і проміряти напругу таким чином неможливо.

Професійна допомога

Далеко не завжди виходить провести коректну діагностику самостійно. Для цього потрібні спеціальні інструменти, і звичайно досвід. Тому правильно буде викликати майстра з “Комп Майстер Центр” у Києві. Досвідчений фахівець виконає більше, ніж просто діагностику блоку живлення:

 • Він перевірить справність всієї системи.
 • При необхідності проведе очищення від пилу.
 • Виконає ремонт.

Така послуга коштує недорого, при цьому ви отримуєте гарантовано якісний результат!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша компанія надає послуги термінового ремонту та налаштування техніки вдома або в офісі протягом 60 хвилин. Ми гарантуємо оперативний виїзд нашої команди спеціалістів для виконання необхідних робіт. Наш сервіс може бути корисним для тих, хто цінує свій час і потребує швидкого та якісного ремонту техніки.

Дізнатися точну вартість ремонту

  ОЦЕНКА ТЕХНИКИ

  мы ответим в течении 1 рабочего дня
  Для точной оценки техники, нужно указать все дефекты, неисправности и характеристики устройства. Остаточная цена только после диагностики в сервисном центре.
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  close-link

  ЗАКАЗАТЬ ОбРАТНЫЙ ЗВОНОК

  мы перезвоним в течении 15 минут
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  Мы гарантируем полную конфиденциальность оставленных данных
  close-link