Що таке драйвер і навіщо він
Навіть самому звичайному користувачеві, який глибоко не вникає у пристрій комп’ютера, періодично доводиться стикатися з таким поняттям як “драйвер”. Він обов’язково необхідний, щоб підключити зовнішній пристрій. Наприклад – принтер, сканер, веб-камеру. Однак, виконати усі необхідні дії коректно навряд чи вийде, якщо не розібратися, що таке драйвер і навіщо він потрібен.

Визначення
Щоб усе підключені зовнішні й внутрішні пристрої комп’ютера правильно працювали, необхідні спеціальні програми. Драйвера служать свого роду сполучними містками між комп’ютером та пристроєм, дозволяючи першому зчитувати й передавати необхідну інформацію.
Простий приклад: якщо підключити веб-камеру через USB порт, то скористатися всіма її перевагами не вийде. Комп’ютер не знатиме, що йому робити з новим пристроєм. Внизу у вас з’явиться сповіщення системи, що знайдено новий пристрій та запропонує варіанти дій з ним. Тому потрібно встановити драйвер.
Для чого можуть знадобитися драйвера?
Примітно, що драйвера потрібні буквально для всього:
- материнської плати;
- відео й звукових карт;
- мишки й клавіатури;
- для всіх зовнішніх пристроїв.
У деяких випадках, якщо відео і/або звукова карта вбудовані у материнську плату, то драйвера до них знаходяться на інсталяційному диску материнської плати. Якщо вони не вбудовані – то для всіх повинен бути окремий диск з драйверами.
Що стосується мишки та клавіатури, то драйвера до них вже вбудовані всередині операційної системи Windows, тому встановлювати їх окремо не потрібно. Це дуже зручно, оскільки без проблем дозволяє замінити зламану мишку, наприклад, всього за 10 секунд.
Де можна знайти драйвера?
Як ми вже говорили, драйвера йдуть у комплекті з усіма пристроями. Однак, досить часто виникають ситуації, коли диску просто не виявилося під рукою. Наприклад, просто випадково викинули. Або вам подарували б/у принтер у хорошому стані. Як вчинити в цьому випадку?
Можна пошукати потрібний драйвер у інтернеті. Обов’язково уточнюйте модель пристрою, для якого він призначений. Звіряйте її номер з результатами пошуку. Буває так, що пошуковик, якщо не знаходить точний збіг, пропонує схожі. І різниця у 1-2 цифри у номері моделі може закінчитися невдалим встановленням.
Крім того, будьте уважні: разом з драйвером дуже легко завантажити вірус, який може нашкодити комп’ютеру. Самостійне встановлення також може викликати ряд складнощів: необхідно мати достатньо знань, щоб правильно виконати всі необхідні маніпуляції.
Розумний підхід
Безсумнівно, за допомогою підказок у інтернеті можна у кінцевому результаті досягти бажаної мети. Але розумніше буде запросити компетентного майстра. У даному випадку можна не побоюватися вірусів, оскільки фахівці “Комп Майстер Центр” користуються тільки ліцензійним ПЗ. Крім того, у них у “арсеналі” завжди є все, що тільки можна собі уявити. У тому числі, драйвера для усіх видів можливих пристроїв.
До того ж ви заощадите чимало сил, часу та нервів. Виклик майстра можна здійснити у будь-який зручний для вас день, у тому числі й у вихідні.