Виїзд майстра від 10 хвилин

Безкоштовно в Києві

– відгуки та оцінки

097 568 66 58

050 842 68 13

073 236 28 18

Щодня з 8:30 до 21:00

Сильне споживання оперативної пам’яті у Wndows 10

Складно уявити життя сучасної людини без комп’ютера або ноутбуку. Багато стикаються з проблемою того, що комп’ютер став працювати повільніше. Причиною тому може бути сильне споживання оперативної пам’яті. Як оптимізувати роботу свого ПК (персонального комп’ютера)?

Сильное потребление оперативной памяти в Windows 10

Що таке ОЗУ?

Щоб розібратися, як знизити споживання оперативної пам’яті, потрібно зрозуміти, що являє собою оперативна пам’ять (ОЗУ, RAM). Це частина пам’яті ПК, у якій зберігається інформація про виконувані у даний момент на комп’ютері процесах. До таких процесів відноситься, наприклад, відкриті у браузері вкладки, що працюють у фоновому режимі програми та інше.

Якщо комп’ютеру бракує оперативної пам’яті, він починає зависати, довго обробляти дані, уповільнювати свою роботу. Це приносить масу незручностей користувачеві. Тому важливо стежити, щоб комп’ютеру вистачало ОЗУ для його нормального функціонування.

Як знизити споживання ОЗУ у Windows 10?

З визначення ОЗУ зрозуміло, що даний вид пам’яті використовується для додатків, які відкриті та працюють на комп’ютері у даний момент. Але закривати програми, які потрібні вам для роботи, щоб знизити споживання оперативної пам’яті – що воду у решеті носити.

Однак, є кілька прийомів, які допоможуть вам вирішити проблему, не нехтуючи вашою зручністю:

 1. Одними з найбільш «ненажерливими» щодо оперативної пам’яті по праву вважаються браузери. У основному вони забирають багато ОЗУ через «важкі» сайти. Тому, якщо у вашого ПК мало оперативної пам’яті, то навіть невелика кількість одночасно відкритих вкладок, може привести до того, що браузер вилетить (тобто припинить свою роботу та закриється).
 2. Також багато пам’яті споживають й самі процеси браузеру. Щоб знизити споживання ОЗУ у даному випадку, треба зайти в налаштування браузеру та відключити там непотрібні функції. Наприклад у браузері Google Chrome можна відключити зовсім непотрібну користувачеві функцію відправки статистики використання та звіти про помилки та несправності у Google.
 3. Не тільки сторонні додатки можуть забирати ОЗУ. Сам по собі Windows 10 вже при включенні комп’ютера запускає кілька додатків, які працюють у фоновому режимі. Наприклад, у Windows 10 є голосовий помічник Кортан. Але російською мовою він не розмовляє, при цьому її служби активно споживають ресурси ПК навіть у русифікованій версії Windows.

Відключити роботу таких функцій у самому комп’ютері досить складно. Багато хто використовує для цього завантажувані з інтернету додатки, які допомагають не тільки стежити за споживаною оперативною пам’яттю, а й вчасно перевіряти її на непотрібні ресурси та очищати. Але тут реально зіткнутися з іншою проблемою: в інтернеті разом з потрібним додатком можна випадково накачати собі багато вірусів.

Допомога в очищенні оперативної пам’яті

Нестача ОЗУ – далеко не єдина причина, по якій ваш ПК може працювати повільно.

Якщо ви знаєте комп’ютер тільки поверхнево, найрозумніше буде звернутися до кваліфікованого фахівця. У «Комп Майстер Центр» працюють компетентні майстри з великим досвідом роботи. За прийнятну ціну вони не тільки допоможуть вашому комп’ютеру працювати продуктивніше, але й проконсультують вас, що потрібно робити, щоб у подальшому ви не стикалися з подібними проблемами. Ви заощадите багато часу, сил та нервів.

Виклик майстра можна здійснити у будь-який зручний для вас день, навіть у вихідні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша компанія надає послуги термінового ремонту та налаштування техніки вдома або в офісі протягом 60 хвилин. Ми гарантуємо оперативний виїзд нашої команди спеціалістів для виконання необхідних робіт. Наш сервіс може бути корисним для тих, хто цінує свій час і потребує швидкого та якісного ремонту техніки.

Дізнатися точну вартість ремонту

  ОЦЕНКА ТЕХНИКИ

  мы ответим в течении 1 рабочего дня
  Для точной оценки техники, нужно указать все дефекты, неисправности и характеристики устройства. Остаточная цена только после диагностики в сервисном центре.
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  close-link

  ЗАКАЗАТЬ ОбРАТНЫЙ ЗВОНОК

  мы перезвоним в течении 15 минут
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  Мы гарантируем полную конфиденциальность оставленных данных
  close-link