Ремонт комп’ютера: Заміна електролітичних конденсаторів. Чому, навіщо, як?
Навіщо може знадобитися ремонт комп’ютера, а тим більше заміна електролітичних конденсаторів, якщо комп’ютер справно працює? Так, поки комп’ютер новий, його функціонування не викликає проблем.
Хіба що може знадобитися ремонт комп’ютера у разі його раптового виходу з ладу. Так, це ситуація гарантійна та турбуватися тут особливо немає про що. У разі необхідності складного ремонту, комп’ютер можуть замінити іншим «по гарантії».
Не дарма продавцями встановлен гарантійний термін. Техніка старіє і неодмінно з часом буде потрібно робити ремонт комп’ютера. Питання виникає і криється лише у тому, за чий рахунок буде проводитися ремонт комп’ютера?
Як правило, якщо комп’ютер не вийшов з ладу у перший місяць експлуатації, то він пропрацює і рік, і до завершення терміну гарантії. Але цей факт не повинен заспокоювати власника складного електронного пристрою.
Згодом точно буде потрібна заміна електролітичних конденсаторів. Це нескладний профілактичний ремонт комп’ютера під силу більшості користувачів . Справитися з заміною електролітичних конденсаторів зможе практично кожен школяр і студент, а тим більше доросла людина, що має навички поводження з праскою і паяльником.
У будь-якому комп’ютері є безліч електролітичних конденсаторів, які потрібні для фільтрації перешкод та підтримки стабільної напруги живлення мікросхем. Найважливіша та особлива, це головна мікросхема комп’ютера – центральний процесор, а так само оперативна пам’ять і мікросхеми, так званого чіпсета. Усі вони дуже критичні до рівня та якості напруги живлення.
За рахунок використання електролітичних конденсаторів та котушок індуктивності у схемах вдається забезпечувати необхідні параметри живлення. Індуктивні елементи практично не схильні до старіння та зберігають свої номінальні показники незалежно від часу роботи.
Після певного відрізку часу експлуатації комп’ютера, ємність електролітичних конденсаторів знижується. Це природний незворотний процес старіння, який аналогічно відбувається і у людей, тільки, як кажуть, вільних та доступних запчастин до них немає.
Комп’ютер починає працювати нестійко, безпричинно підвисає, перевстановлення програм не вирішує назрілої проблеми. Оперативне очищення контактних майданчиків роз’ємів та сокетів не приносить комп’ютеру остаточного одужання та позбавлення від недуги. Хоча з ремонтом комп’ютера шляхом заміни електролітичних конденсаторів справа йде куди простіше.
Перед початком втручання слід визначити номінальні значення ємностей конденсаторів. Їх можна розпізнати по нанесеним на них написам.
Купити нові електролітичні конденсатори зовсім нескладно, як і власноруч зробити/завершити дрібний ремонт комп’ютера. Важливо підбирати нові конденсатори того ж номінального значення ємності та граничного напруження або трохи вище, але не нижче.
Як здійснити нескладний ремонт комп’ютера і провести заміну електролітичних конденсаторів?
Для цього необхідно озброїтися паяльником та припоєм. Краще на час позичити спеціальну паяльну станцію, а й звичайним інструментом можна обійтися.
Операція заміни електролітичних конденсаторів не настільки складна, щоб з нею не впоратися самому. Акуратно випоювати старі конденсатори та послідовно замінювати їх новими – процедура кілька втомлива, але цілком посильна.
У першу чергу слід замінити електролітичні конденсатори великої ємності, вони найпершими втрачають свій номінал. «Старіють» особливо ті електролітичні конденсатори, які більше схильні до стороннього нагрівання та згладжують великі амплітудні пульсації.
Заміна електролітичних конденсаторів новими елементами поверне комп’ютеру колишню спритність та стійкість роботи. Комп’ютер знайде другу й третю «молодість», чому посприяє своєчасна заміна електролітичних конденсаторів.