Чому гальмують ігри
Сьогодні у кожному будинку є комп’ютер, іноді навіть більше, ніж один. Одні використовують їх для роботи, інші – для спілкування у соціальних мережах, переглядів фільмів. Але абсолютно усі люблять іноді пограти у захоплюючі ігри, які у величезній кількості пропонують відомі і не дуже розробники.

Те, що заважає насолоджуватися грою
На жаль, далеко не завжди можна у повній мірі насолодитися приголомшливою графікою, спецефектами. Пов’язано це з так званими “гальмами”: на найцікавішому місці гра раптом починає зависати, динамічний рух стає схожим на сповільнену зйомку. Чому гальмують гри на потужному комп’ютері?
Сьогодні розберемо основні причини:
- Причина перша – це, звичайно, завантажений диск С. На жаль, багато хто нехтує необхідністю його очищати. Про те, як це правильно зробити читайте окрему статтю в нашому блозі.
- Якщо ви збираєтеся завантажити нову гру, обов’язково ознайомтеся з мінімальними вимогами до системи. А ще краще, щоб комп’ютер повністю відповідав рекомендованим параметрам. Якщо вони нижче, то на швидкісну гру розраховувати не доводиться.
- Ще одна причина – віруси. У більшості випадків люди економлять на покупці якісного антівірусника, користуючись безкоштовними версіями. На жаль, їх функціонал обмежений і вони пропускають шкідливе ПО, яке уповільнює роботу комп’ютера.
Чим завантажений процесор?
Якщо комп’ютер досить потужний, диск С у ідеальному порядку, значить процесор завантажують відкриті (але зовсім непотрібні у момент гри) програми та додатки. Щоб перевірити цей факт, загляньте у “Диспетчер завдань”. Мабуть, це найпоширеніша причина. Вона у повній мірі пояснює, чому гальмують ігри, які раніше не гальмували.
Покроково розберемося, як розвантажити процесор:
1. Відкриваємо “Диспетчер завдань”. Зверніть увагу, що саме найбільше завантажено: процесор, жорсткий диск або, можливо мережа. У прикладі на скріншоті це виявився саме процесор. Провідник, у якому відкрито кілька вкладок, буквально “з’їв” продуктивність комп’ютера більш ніж на 60%. Зазвичай, якщо завершити роботу непотрібних програм – комп’ютер працює в нормальному режимі без гальм.

2. Уважно подивіться, чим завантажений жорсткий диск, навіть якщо після першого пункту усе добре працює. Наприклад, часто саму гру встановлюють на нього і процесор виявляється перевантаженим.
Особливості налаштувань
Також варто окремо поговорити про налаштування оптимізації графіки розробниками ігор. Мабуть, найвідоміший випадок Diablo III у ранніх версіях. Гра сильно конфліктувала з відеокартами NVIDIA. У них за замовчуванням включене налаштування AMBIENT OCLUSION, яке відповідає за затінення основного фону. Після її відключення проблеми з гальмами у грі зникали, як за помахом чарівної палички.
Іноді допомагає ще один “фокус”: відключення спецефектів у самій грі. Дим, вода, вогонь, пил, туман, безсумнівно, ефектно виглядають, але “з’їдають” левову частку ресурсів. Тому, якщо вам важливий сам процес, а не ефектна картинка, то такий спосіб прискорення цілком може підійти.

Замість висновку
Насправді, тема дуже об’ємна, складна і щоб детально її висвітлити, потрібно дуже багато часу. До того ж, не у кожного користувача є достатньо досвіду та знань, щоб розібратися навіть з найпростішими термінами. Саме тому, щоб розібратися з проблемою швидко та з гарантією результату, розумно звернутися до фахівців з “Комп Майстер Центр” у Києві.
- Майстер швидко та якісно виконає повну діагностику.
- Усуне можливі причини неполадок, розбереться, чому на потужному ноутбуці гальмують ігри.
- Виконає всі необхідні налаштування.
- У разі необхідності, почистить жорсткий диск.
- Усуне віруси, якщо потрібно – перевстановить ПО.
- Також допоможе розібратися з вашим телефоном, оскільки ігри для смартфонів теж мають властивість “гальмувати”.
Таким чином, з мінімальними витратами часу, грошей та нервів, ви знову зможете насолоджуватися бездоганною роботою комп’ютера і, звичайно, улюбленими іграми.