Що шумить у комп’ютері
Напевно, кожен з нас, коли ув перший раз придбав комп’ютер, звернув увагу, що працюють вони не зовсім безшумно. З плином часу шум посилюється, іноді настільки, що через нього ніяк не виходить зосередитися на роботі. Якщо у нового комп’ютера тихий шум, показник його нормальної роботи, то гучніші звуки – ознака серйозних несправностей.

У даній статті ми розберемо усі можливі причини, видаваного звуку у пристрої та деякі варіанти вирішення цієї проблеми.
Головні причини та як ліквідувати неприємність?
Причини поломки, при якій комп’ютер шумить або гуде, можуть бути різними. Розглянемо найбільш ті, що часто зустрічаються:
- Знос вентилятору. Одним з найбільш важливих комплектуючих комп’ютера або ноутбуку вважається система охолодження. Її вихід з ладу – досить поширене явище, яке призводить до виходу з ладу блоку живлення, процесора. Якщо у вас не найновіший пристрій, можлива поломка самих лопатей або підшипника кулеру. У такому випадку слід придбати новий.
- Запилений кулер. Якщо комп’ютер почав шуміти недавно й раніше такого не було, то швидше за все, причина цього – пил. Нагромаджений на лопатях і обертових деталях, він сприяє додатковому тертю, тим самим створюючи цей неприємний шум. Більш того, шари пилу нагріваються та перегрівають пристрій. Тому варто подбати про заміну кулера.
- Жорсткий диск вийшов з ладу. Іноді тріск або свистячі звуки може видавати старий вінчестер. У більшості випадків слід замінити його на новий. Фахівці радять встановлювати більш нові моделі SSD дисків.
- Несправний блок живлення. Ймовірно, він “постарів”. Кваліфіковані професіонали своєї справи радять замінювати його на новий кожні кожні 2-3 роки. Своєчасна заміна забезпечить довгий термін служби усього пристрою.
- Погана збірка ПК. Будь-яке непрофесійне втручання може призвести до того, що навіть таку звичайну маніпуляцію можна виконати неякісно.
- Уважно розгляньте пристрій, можливо не прикручені або погано закріплені деякі деталі: вінчестер, материнська плата, оптичний привід.
- Не можна виключати й віруси. Непотрібні, “заражені” програми змушують працювати ваш комп’ютер у два рази більше. Це призводить до перевантаження процесора, який у результаті перегрівається та у подальшому стає несправним. Перевірте комп’ютер на наявність вірусів. Бажано – за допомогою перевірених ліцензійних програм.
- Засохле мастило. Воно знаходиться на підшипнику вентилятору, що охолоджує частини пристрою. Якщо мастило відсутнє – кулер заклинить, що загрожує виходом з ладу електронних компонентів комп’ютера й перегрівом. Щоб змастити його, акуратно висуньте кулер та капніть 1-2 краплі спеціальної олії. Його також можна купити у сервісному центрі.
Вірне рішення
Якщо ви не в силах самостійно вирішити бу проблему або у вас банально немає часу для цього, інструменту, то негайно звертайтеся у «Комп Майстер Центр». Чим раніше знайти причину й усунути її, тим вище ймовірність налагодити роботу комп’ютера та продовжити термін його служби.
У сервісному центрі «Комп Майстер Центр» проведуть безкоштовну діагностику, що дуже важливо при вирішенні будь-яких труднощів у даній сфері. Досвідчені фахівці допоможуть вам впоратися з самою непростою ситуацією у найкоротші терміни. Виїзд майстра здійснюється вже через 30 хвилин після того, як ви оформите замовлення на сайті або по телефону.