Артефакти у браузері
З появою браузерів наше життя стало набагато простіше. Маючи доступ до інтернету та браузер, можна знайти практично будь-яку інформацію. Але нерідко можна зіткнутися з проблемою, коли браузер починає працювати некоректно. Що з цим робити, і які є причини?
Що таке артефакт?
Всі ми звикли думати, що артефакт – це предмет, знайдений у результаті археологічних розкопок. Але в IT-сфері це слово має дещо інше значення.

Тут артефакт – поява будь-яких закономірностей, виникнення яких не передбачалося при написанні початкового коду. Іншими словами це своєрідні «помилки». Найбільш відомі артефакти відеокарти та браузеру.
Ознаки артефакту
Визначити, що ви зіткнулися з артефактом досить легко. До їх ознак належать:
- спотворення зображень у браузері;
- брижі, мерехтіння на екрані;
- поява різнобарвних смуг, квадратиків та інші збої, пов’язані з комп’ютерною графікою.
У чому причина?
Якщо ми говоримо про комп’ютери, то ніколи не можна сказати відразу, через що виникає проблема. Так і тут: причин існує кілька.
Ми перерахуємо основні і найбільш часто зустрічаються:
- Перше, що спадає на думку – некоректна робота відеокарти. Якщо вона просто перегрілася, то вам пощастило – тут можна обійтися простим скиданням налаштувань відеокарти, та цілком можливо, що вона ще запрацює. У іншому випадку слід провести заміну. Але тут є один нюанс. Зазвичай, несправність відеокарти проявляє себе на робочому столі та у процесі роботи комп’ютера у цілому.
- Якщо ви зіткнулися з артефактом у браузері (або будь-якому іншому додатку або грі), велика ймовірність, що стався збій роботи драйверів відеокарти. У цьому випадку слід перевстановити драйвери.
- Артефакти також можна побачити при перегріванні будь-якої комплектуючої комп’ютера або ноутбуку. Щоб цього уникнути, дізнайтеся, яка температура прийнятна для роботи процесора, відеокарти, чіпсета. Після цього зніміть показання температури для кожної зі складових. Якщо десь температура перевищує оптимальні значення – швидше за все, причина у цьому. Якщо проблема у перегріві процесора, слід провести заміну термопасти. Відкрийте кришку системного блоку або ноутбуку. Бачите багато пилу? Вона цілком могла викликати перегрів. Природно, пил треба терміново прибрати.
- Може бути, проблема у блоці живлення (БК). Його потужності може просто не вистачати. Спробуйте підключити комп’ютер більш потужним БК. Якщо артефакти пропадають, тут вихід тільки один – придбати новий блок живлення.
- Проблема може виникнути й через материнську плату. Перш за все, оціните її зовнішній вигляд. Якщо видно тріщини, здуті конденсатори та будь-які інші пошкодження, то швидше за все доведеться купить нову, так як відремонтувати її самостійно практично неможливо.
Що робити?
Самостійне «лікування» комп’ютера – процес досить трудомістким та вимагає великих тимчасових, а часом й фінансових витрат. Найрозумніше рішення – звернутися до фахівця. У «Комп Майстер Центр» вам готові допомогти у будь-який момент. Майстри з багаторічним досвідом роботи проведуть якісну діагностику, встановлять причину неполадок таі допоможуть вам в їх усуненні. Виклик майстра додому, консультація та діагностика комп’ютера – безкоштовно. Ви можете звернутися до нас у будь-який день, навіть у вихідний. Повний список послуг та їх вартість перераховані у відповідному розділі сайту.